Tájékoztató HPV oltásról

Tájékoztató a 2018/2019. tanévben esedékes HPV oltásról

A méhnyakrák megelőzésére szolgáló human papilloma vírus (HPV) elleni védőoltás az általános iskola
7. osztályába járó, 12. életévüket betöltött lányok számára a szülő/gondviselő által térítésmentesen igényelhető.

A védőoltáshoz a human papilloma vírus 9 típusa (6, 11, 16, 18, 31, 33 45, 52, 58-as) által okozott betegségek elleni GARDASIL 9 vakcina biztosított.

A szülőknek/gondviselőknek a személyes adatokkal kitöltöttt és
aláírt nyilatkozatot 2018. szeptember 10-ig kell visszajuttatni az iskolába.
Az aláírt nyilatkozatokat az iskola védőnője begyűjti és összesíti. A védőoltás első részletének beadására 2018. októberében kerül sor (az oltás két részből áll).

A jogszabályi előírás alapján a térítésmentes HPV elleni védőoltásokat iskolai kampányoltások keretében kell végezni!

Amennyiben a házi gyermekorvossal kívánja a szülő beadatni gyermekének az oltást, ehhez a vakcinát a gyógyszertárban térítés ellenében szerezheti be.

(Az oltás igényléséhez szükséges nyilatkozat az alábbi linken letölthető!)

Letöltendő anyagok:
PDF icon hpv_oltas_nyilatkozat.pdf